Masz problem? Napisz post na forum...

Najlepszym "Wujkiem Dobra Rada" jest dzisiaj forum internetowe. Masz problem - napisz post na forum, na pewno ktoś już tego doświadczył i wspomoże światłą radą... Niektóre warto zachować dla potomnych, bo wyprzedzają swoje czasy o epokę. Albo i dwie ;-). Zachowuję oryginalną pisownię, składnię, oraz zawartość merytoryczną wypowiedzi. Motywy osób poszukujących i udzielających online porad, wsparcia i informacji na forach internetowych są mi kompletnie obojętne, ich samopoczucie po odzewie forum na zacytowane posty - również.

Masz coś ciekawego? Podziel się: wspoludzial@gmail.com

Uprzedzam lojalnie, że opublikuję tylko to, co mnie rozśmieszy :-)

UWAGA: NIE udzielam pomocy, a wszystkie maile z prośbami o radę zostaną upublicznioneGOŁĘBIA MASAKRA SAMOCHODEM

Link || kategoria: przyroda || 17.04.2019, 12:49 || Komentarze (0)


POST NA FORUM:
Jechałam dzisiaj rano samochodem z kolegą męża. Słabo go znam, wprowadził się na nasze osiedle w zeszłym miesiącu. Z mężem znają się z pracy. Mąż poprosił go, czy nie podrzuciłby mnie dzisiaj rano do pracy. Zwykle jeżdżę autobusem, ale dzisiaj musiałam zawieść prawie 10 kg ładunek, dość nieporęcznie zapakowany a komunikacją miejską to prawie godzina. Kolega męża miał przejeżdżać akurat tamtą trasą, mąż wychodził 2 g. wcześniej, więc jakoś się porozumieli i on mnie podwiózł oraz pomógł z wniesieniem ładunku do samochodu a następnie wyjęciem go i dostarczeniem do pracy. Wszystko szybko i sprawne, mężczyzna uśmiechnięty i życzliwy, ale zasmuciło mnie wydarzenie w trakcie przejazdu. Jechaliśmy jedną z bocznych ulic, 50-60 jak mi się zdaje i nagle z boku wpadł na szybę gołąb. W sumie to leciał z naprzeciwka pod kątem dość szybko, po obu stronach drogi krzewy z gałęziami ograniczające widoczność i pole manewru, tak sobie to przynajmniej tłumacze. I walnął w szybę, samochód duży SUV, może myślał, że tam nie ma nic i "przeleci" przez środek. Sama nie wiem. W każdym razie solidnie uderzył, odrzuciło go na bok drogi, my jechaliśmy dalej. Ja w szoku, kolega męża powiedział tylko "coś takiego", włączył wycieraczkę i spryskiwacz (szyba nie uszkodzona). Wiem, że nic takiego się nie stało, takie sytuacje się zdarzają, ale jakoś mi szkoda tego gołębia, mam wyrzuty sumienia, że nie poprosiłam go żeby się zatrzymał. I jakiś dziwny uraz mam do faceta, że kompletnie, ale to zupełnie, go to nie ruszyło. Napiszcie, że jestem głupia i żeby nie zajmował się głupotkami :( Ciągle o tym myślę :(

FORUM SIĘ ZASTANAWIA:
***Czujesz dobrze, ale co by dało gdyby kolega się zatrzymał? Pogrzeb gołębia mielibyście zrobić?

***Uwaga, streszczam wątek: kierowca samochodu, którym jechała autorka, walnął przypadkiem w gołębia i pojechał dalej.

***Nie zawarlas sedna - autorka ma wyrzuty sumienia, że się nie zatrzymali i nie mieli szansy zresuscytować ptaka.

***Racja. Brak informacji o wartości kąta, pod którym nadleciał ptak, zupełnie zbił mnie z pantałyku.

***brak też informacji czy była to gołębica, która lada moment złożyłaby jajka czy samiec lecący jakąś zapłodnić

***30:2 usta dziób, usta dziób

****ujowo streszczasz bo nie wiadomo co miala przewieźć autobusem autorka i ile to ważyło że jednak lepiej jej było jechać samochodem kolegi męża. Ktory akurat jechał tamtą trasą.

***Karmę dla gołębi

***Nie no, ważyło 10 kg, ale nie ma ile ważył gołąb... Bo mając taką wiedzę można pewnie obliczyć siłę uderzenia...
No i wiadomo,że to SUV, mąż nie ma SUVa więc lepiej było z kolegą.

***mi kiedys grzmotnal w zderzak tak, ze go podbilo i przelecial po dachu. we wstecznym lusterku widzialam latajace piora, golebia gdzies w krzaki rzucilo.

***Mało! Ten gołąb mógł mieć dzieci! Powinien zrobić tak [link]

[LINK]

SÓL TO ZUO!

Link || kategoria: przyroda || 07.12.2010, 17:28 || Komentarze (0)


POST NA FORUM:
Zima nie ma litości dla naszych butów, a dokładniej mówiąc sól. Wystarczy przejść tylko kilka metrów po miejskim chodniku, a gdy buty wyschną, pojawia się na nich biały nalot, praktycznie niemożliwy do usunięcia...

Co z tym zrobić? Jak sobie radzić by nowe buty, nie nadawały się tylko na jeden sezon i by wyglądały estetycznie?
Może macie jakieś sprawdzone sposoby :)


FORUM WSPIERA, RADZI, UCZY, WYCHOWUJE:
***Szkoda żeby się zmarnowała taka sól , dziewczyna powinna zlizać tą sul a potem wypluć na kromkę chleba posmarowaną masłem .

***Ja taki but wkładam do garka z ziemniakami i mam oszczedności na soli .

***Wylizać buty

***ja cala zime chodze w gumofilcach ,ich sol nie ruszy,wystarczy oplukac woda i juz sa piekne i czarne

***ZAWIŃ BUTY w reklamówkę

***zawsze możesz go włożyć do sałatki.

***Drogi powinno się posypywać drożdżami i cukrem zamiast solą. Nie było by wtedy problemu z butami, a i inne korzyści też by były...

***A czy nasikanie na buty pomaga?

***Sól zżera nasze buty, więc wystarczy zżerać sól!

***Najlepiej w ogóle z domu nie wychodzić.

[podesłała Scarlet - dzięki ;-))))]

BOBRY I TAMA, CZYLI CO MOŻNA ODKRYĆ DZIĘKI GOOGLE

Link || kategoria: przyroda || 02.09.2010, 16:33 || Komentarze (1)


ARTYKUŁ NA DESER.PL:
Największa tama bobrów na świecie. Widać ją z kosmosu

Jest g-i-g-a-n-t-y-c-z-n-a. Udało się ją odkryć dzięki... Google Earth.

Ma ok. 850 metrów długości i jest ponad dwa razy większa niż słynna zapora Hoovera w USA! - Wiele pokoleń bobrów nad nią pracowała, a ona ciągle rośnie - mówi w rozmowie z agencją AFP ekolog Jean Thie, który zlokalizował największą na świecie tamę bobrów.

Gigantyczna konstrukcja położona jest na obszarze Parku Narodowego Bizona Leśnego w kanadyjskiej prowincji Alberta, w praktycznie niedostępnym terenie - bagnistym i gęsto porośniętym lasem.

Z lądu trudno do niej dotrzeć - ale widać ją na zdjęciach satelitarnych. Thie odkrył ją przypadkiem w czasie badań nad zjawiskiem topnienia zmarzliny na północy Kanady.

Obserwacje pracowników parku prowadzone przeprowadzone później z helikoptera potwierdzają, że budowla musiała narastać przez lata. Bobry rozpoczęły prace nad gigantyczną budowlą prawdopodobnie jeszcze w latach 70. ubiegłego wieku - przypuszcza Thie.

- Nowa tama miałaby wiele świeżych gałęzi. A na tej rosną trawy i jest bardzo zielona - mówi Mike Keizer, rzecznik parku. Według Jeana Thie bobry najpierw zbudowały główną zaporę i dwie mniejsze po bokach, a później połączyły je w jedną gigantyczną tamę.

Zazwyczaj kanadyjskie bobry budują zapory o długości od 10 do najwyżej 100 metrów. Bardzo rzadko dochodzą do 500 metrów. Poprzedni rekord świata w długości tamy należał do amerykańskich bobrów ze stanu Montana - ich konstrukcja miała 652 metry.


FORUM STWIERDZA:
***jak nic do końca świata sie szykują

***Niech bobry otworzą elektrownie wodną,przy okazji sporo zarobią

***a świstak twardo zawija w papierek

***A mojego bobra też z kosmosu widać!

***W Polsce nadzór budowlany kazałby taką samowolkę rozebrać, a na dodatek bobry zostałyby ukarane mandatem.

***jak dorosne chce zostac bobrem:)

***No nieźle! Bobry budują lądowisko, i zaczynają kręcić biznes turystyczny: "Dla regionu to ogromna szansa rozwoju i mamy nadzieję, że nasze żeremia będą celem wycieczek nie tylko ludzkiej populacji, ale również i przybyszów z kosmosu - do których głównie skierowaliśmy swoją reklamę wizualną"

***Zapraszamy te bobry do Warszawy: xrl.us/JeziorkoCzerniakowskie jest zaplecze, a wielkość tamy można odnieść do PKiN...
Wreszcie by stolica jakoś wyglądała!

Zdjęcia można zobaczyć TU i TU

[podesłał Ambasador Wierch - dzięki ;-))))]

PS Brak wpisów sponsorował Earl. Huragan Earl, który skutecznie pozbawił mnie prądu i internetu ;-)

TAJEMNICZE MUCHY

Link || kategoria: przyroda || 30.06.2010, 14:42 || Komentarze (10)


POST NA FORUM:
Może to trochę dziwne pytanie, ale:
Dlaczego muchy lgną do lampy nawet wtedy, gdy jest ciemno?

Ostatnio zauważyłem to w swoim pokoju. Otworzyłem okno na oścież i wyszedłem na kilka godzin. Gdy wróciłem, w pokoju było dość ciemno, bo niebo było zachmurzone i słońce nie świeciło, a lampa się nie paliła. Za to "muchów" latających wokół żarówki było pełno.
Niby nic dziwnego i nadzwyczajnego, ale jednak mnie zastanowiło. Bo normalnie, to muchy lgną do źródła światła, czyli do lampy. A tutaj było ciemno, a muchy latały. Dlaczego? Czyżby muchy "zapamiętały", że lampa to "ich miejsce"?
Jeśli rzeczywiście, to muszą mieć jak na takie małe, niepozorne stworzonka, dobrą pamięć.
A tak w ogóle - po co muchy lgną do swiatła? Przecież nie znajdą tam żadnego pożywienia. Ja rozumiem, że zawsze lepiej jest przebywać w bardziej oświetlonym miejscu, ale ileż można latać wokół lampy?


FORUM UŚWIADAMIA:
***moze zwyczajnie Twoje okno znalazło sie na torze lotu muchy i nawet nie wiedząc o tym-weciała? A moze chodzi o to, iż w pomieszczeniu jest z reguły cieplej noca, a muszka była zmarznieta i bardzo się ucieszyła, z Twojego goscinnie otwartego okna i pomyślała, ze miło by było zaprosic cała rodzinkę?

***Moze chodzi nie o światło, a o ciepło? Taka lampa, jak już zgaszona, to może być ciepła. Ale nie zaciepła, by sobie łapek nie poparzyły.

***Hm.. zauważyłem u siebie podobne zjawisko. Rzeczywiście ,"muchi" ze szczególnym upodobaniem lubią latać pod żyrandolem.I co jeszcze ciekawsze - nie zataczaja kręgów , raczej ich lot jest jakby "połamany" , przypomina mi to opisy poruszania sie UFO.

***A dlaczego muchy lgną do kupy nawet gdy jasno?

***O! to też interesujaca sprawa .Ba! lgną do niej nawet gdy nie jest już świeża i ciepła.Wyglada na to ,że kupa musi być dla nich w jakis sposób atrakcyjna.Z wyjaśnieniem tego fenomenu trzeba chyba jednak poczekać na wypowiedż specjalisty biologa.

***Też mysle,że ma to jakiś związek z kupą.Jak wiemy przodująca firma produkująca żarówki,nazywa sie OSRAM.
Uważam,że jest to jakiś rodzaj globalnego spisku,o którego szczegółach wiedzą tylko pracownicy tej firmy.

***Ja myśle,że jakaś mucha,widząc że cie nie ma,chciała ci wykręcić żarówke.Sama nie dała rady,więc zawołała kilka innych much,z którymi razem starała sie tego dokonać.
Dobrze że wróciłeś na czas do domu,bo byś juz nie miał zarówki

[podesłał ManiekQ - dzięki ;-))))]

JOWISZ ZMIENNY JAK KOBIETA

Link || kategoria: przyroda || 12.05.2010, 19:09 || Komentarze (6)


ARTYKUŁ NA SFORA.PL:
Sensacja! Jowisz zmienił wygląd!
Naukowcy nie wiedzą dlaczego.
Planeta straciła ciemny pas z półkuli południowej - nazywany też równikowym. Odkryli to nie zawodowcy, ale amatorzy astronomii. Poinformowali, że miejsce po charakterystycznym okręgu jest teraz puste.
Podejrzewamy, że ten pas przykryły po prostu jasne chmury - powiedział Glenn Orton of the Jet Propulsion Laboratory in Pasadena, California.
Zniknięcie jest jednak bardzo tajemnicze. Jowiszowi zdarzało się sprawiać kolorystyczne niespodzianki. Teraz jednak zniknął pas, który jest cechą charakterystyczną planety.
Pas równikowy miał już okazję przepaść bez śladu. Było to w 1970 roku, kiedy Pioneer 10 przekazał pierwsze zdjęcie planety z bliska. Podobny przypadek zdarzył się też 1990 roku. Zawsze jednak wracał na swoje miejsce.


FORUM SIĘ ZASTANAWIA:
***jest w salonie peugeuta

***Jak kocha to wróci

***Jowiszanie wysylaja nam znaki dymne

***Kosmici nadlatują.

***amerykanie go ukradli i przeniesli na marsa

***Sensacja ! Jowisz zmienił wygłąd .Ja też ,ale się tym nie chwale

***nie wiem ale może mieć kaprysy bo się obraził na austronautów

***bede na niego głosował w wyborach

***planeta protestuje przeciwko wyborom w Polsce

***ziobro powinien sie tym zająć

***Polacy go ukradli i sprzedali na złom

***Moze wulkan wybuchl i chmura sie panoszy.

***wszyscy jestesmy jowiszami

***Tam czas płynie wolniej. To sołtys zwija drogę na noc. Rano rozwinie.

***Jest to zapisane w Biblii. Czytając ją od tyłu, na jednej nodze, a następnie po hebrajsku z angielsku co dwa i pół wyrazy. Wszystko tam jest napisane o Jowiszu i Obamie!

***to dowodzi, że Jowisz jest kobietą

[podesłała emilka - dzięki ;-))))]

TO COŚ

Link || kategoria: przyroda || 30.04.2010, 15:30 || Komentarze (4)


Post jest komentarzem do tego video.

POST NA FORUM:
Jak w moim kiblu!!! Dosłownie takie coś chodzi tylko że to jest ciut większe. Co mam zrobić? Użyć Domestosa czy Kreta?

FORUM WSPIERA, RADZI, UCZY, WYCHOWUJE:
***Wyłów humanitarnie .

***Zobacz co wyrosnie

***Jak wyłowisz poszukaj następnego - a potem spróbuj usmażyć z czosnkiem i i pieprzem - jak krewetki.

***Naucz je sztuczek i cyrk załóż!

***idź szybko do lekarza morze masz OBCEGO!!!?

***To tesciowa

[podesłała Kazjenka - dzięki ;-)))]

ROZPUSTNE TRZĘSIENIA ZIEMI

Link || kategoria: przyroda || 21.04.2010, 18:33 || Komentarze (1)


Post jest komentarzem do artykułu o rozwiązłych kobietach odpowiedzialnych za trzęsienia Ziemi.

POST NA FORUM:
"Za trzęsienia ziemi odpowiadają rozpustne kobiety"
Czyli u nas nie ma rozwiązłych kobiet.


FORUM MYŚLI INTENSYWNIE:
***muszą mieć NIEZWYKŁY temperament seksualny. Żeby aż wywoływać wstrząsy tektoniczne...

***No i jeszcze trzeba zgrać częstotliwość chędożenia oraz fazy tych drgań.

***Nie, to leniwi mężczyźni kładą się na nich i czekają na trzęsienie ziemi...

***I to jest chyba istota problemu. Allach ich ratuje przed upadkiem

***Ta a za wybuchy wulkanów odpowiada rozpustny seks wyznawców allaha z oślicami. Yhm.

***Oślica mniej trzęsie i nie drapie po plecach...

***Z kozą próbowałeś?

***a onanizm powoduje wypadki drogowe

***Tak pracują biodrami podczas tej masowej rozpusty, że aż się ziemia trzęsie!

***To wszystko wina Beatlesów, którzy otoczeni koleżankami w minióweczkach grali "Twist and shout" z refrenem "Shake me, shake me baby ...".

[podesłał(a?) drzeffko - dzięki ;-))))]

ZRYW MOHEROWYCH BERETÓW

Link || kategoria: przyroda || 20.04.2010, 14:16 || Komentarze (2)


POST NA FORUM:
CZY NIE POTRAFICIE SKIEROWAĆ TEJ CHMURY NAD OCEAN ?? TYLKO TAK PYTAM

FORUM SIĘ ZASTANAWIA:
***chyba suszarkami ...

***Jak to nad ocean?? Porąbało Cię. Green Peace i inni zieloni będą protestować, że im plankton zdycha. Acha, dołączą się do tych protestów na pewno Sławni Wegetarianie.

***na czy, cztery wszyscy dmuchamy w zachodnią stronę!

***nieudolny rząd PO nawet tego nie potrafi ... gdyby tylko Ojciec Dyrektor rządził Polską, to by z tej chmury zrobił świetny interes i postawił więcej nowoczesnych ośrodków religijno-wypoczynkowych. ament

***jest jedna szansa ale to wymaga zrywu moherowyh beretów zawiez ich np na Hel i na komende niech machaja nakryciami głowy w wyznaczonym kierunku

***To chmura zemsty prawdziwego Boga ! Uderzy we wszystkich fałszywych i egoistów!

[podesłał Ambasador Wierch - dzięki ;-))))]

ZATKAJ SIĘ!

Link || kategoria: przyroda || 19.04.2010, 14:43 || Komentarze (6)


Post jest komentarzem do artykułu na temat pyłu wulkanicznego.

POST NA FORUM:
omg boshheee nie mogą jakoś tego krateu zalepić czymś? napewno są sposoby,jakaś pokrywa z metalu lub coś

FORUM MYŚLI INTENSYWNIE:
***Miałczykot może tam wsadzić swój lateksowy prątas :D

***można wlac w dziurę cement, podobno ruskie juz buduję wielgachną betoniarkę.

***A próbowałaś kiedyś zatkać się w czasie sraczki?

***Chmura jest radioaktywna ! Osad po niej jest napromieniowany, w 2012 umrze ostatnia zywa istota na ziemii!

[podesłała misslear - dzięki ;-))))]

Online:Menu

O blogu
Załóż bloga

Kontakt:

Wyślij wiadomość

wspoludzial@gmail.com
gg: 4914801


Archiwum

2021
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2020
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2019
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2018
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2017
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2016
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2015
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2014
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2013
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2012
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2011
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2010
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2009
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2008
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2007
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec

Kategorie

anatomia(31)
czas wolny(37)
dom i zagroda(66)
eMatka(22)
fizjologia(35)
jopowa, belladonna i potworski(37)
krótko i treściwie(110)
kuchnia(5)
metafizyka(12)
moda(11)
(nie)bezpieczny seks(9)
niebiezpieczne związki(165)
ortografia dramatyczna(9)
poradnik(24)
przyroda(9)
psychologia(46)
relacje międzyludzkie(143)
różne(249)
schizy ciążowe(63)
sport i rekreacja(13)
szukajcie a znajdziecie(6)
święta(11)
działalność misyjna(39)
zdrowie i uroda(84)

Linki

Forum Gazety Wyborczej
Forum Samosia

Wielki Brat patrzy

powered by Ownlog.com & Fotolog.pl